Eng

نکستل

حق امضا

نکستل حق امضای پروژه‌هایی که تحت قرادادهای پیمانکاری به پایان می‌رساند و بروزرسانی آن را برای خود محفوظ می‌داند. این مهم در قراردادهای انعقادی میان نکستل و صاحبان پروژه نیز ذکر می‌شود. در این سند می‌توانید موضوعاتی چون چیستی و چرایی امضا و همچنین راهکار حذف آن را مطالعه نمایید.

امضا چیست؟

منظور از امضا، موجودیتی بصریست که پیمانکار (نکستل) جهت اثبات کار انجام شده خود و همچنین تبلیغ و جذب مشتریان دیگر به محصول خویش می‌افزاید. برای نمونه می‌توانید فوتر وب‌سایت حاضر را مشاهده نمایید که عبارتی شبیه به «ساخته شده با عشق توسط نکستل» بر آن مکتوب است.

این امضا هماهنند سایر نشان‌های تجاری (برند و مارک) است که تولید کنندگان محصولات فیزیکی (مانند کیف و لباس) به محصولات خود ضمیمه می‌کنند و از اهداف مشابهی نیز برخوردارند و خود را ملزم به قوائد تقریبا یکسانی می‌دارند.

طبق قرارداد، امضا از حقوق پیمانکار بوده و تقاضای هرگونه کاهش در مبلغ قرارداد به صرف درج امضا از سوی صاحبان پروژه بلاتوجیه است هرچند که طرفین می‌توانند برای حذف آن به توافق رسند.

چرا امضا می‌کنیم؟

چنانکه سخن رفت، نکستل از درج امضا دو هدف اساسی را دنبال می‌کند:

اول آنکه مدرکی باشد بر اینکه پروژه توسط نکستل اجرا شده و بتوانیم در نمونه‌کارهای خود استناد معتبرتری به آن داشته باشیم.

و دوم آنکه از طریق امضا خود را به کسانی که پروژه را مشاهده می‌کنند (مثلا کاربران نهایی یک وب‌سایت) معرفی کنیم و این طریق شبکه تجاری خود را گسترش داده و مشتریان بیشتری جذب کنیم و نظر به اینکه بخش عمده‌ای از بازاریابی نکستل از طریق همین دست شبکه‌سازی‌ها صورت می‌گیرد، موضوع امضا نزد ما حائز اهمیتی ویژه است.

قوائد و تهعدات امضا

نکستل متعهد است که امضایش مطابق عرف امضاهای نرم‌افزاری باشد و هیچ‌گونه مزاحمتی برای محتوا یا کارکرد پروژه ایجاد نکند. همچنین لازم است که امضا از نظر سبک و سیاق نیز با فضای طراحی پروژه هماهنگ باشد تا ضرری به ویژگی‌های بصری و زیبایی اثر وارد نکند.

بروزرسانی امضا

ممکن است بنابر عللی (فرضا مانند تغییر آدرس سایت نکستل) نیاز به بروزرسانی محتوای امضا باشد. طبق قرارداد نکستل این حق را دارد که در هر زمانی نسبت به بروزرسانی امضایی که قبلا درج کرده اقدادم نماید.

آثار مشمول امضا

تمامی آثاری که با رعایت قوائد و تعهدات ذکر شده قابل امضا باشند مشمول قانون امضا هستند و این امر در متن قرارداد به اطلاع صاحبان پروژه خواهد رسید.

حذف امضا

چناچنه صاحبان پروژه قصد حذف امضای نکستل را از هر پروژه‌ای دارند لازم است خساراتی که از این جهت بر نکستل وارد می‌شود را جبران کنند.

حذف امضا می‌تواند به عنوان بندی از قراردادی باشد که پروژه طی آن انجام شده است و یا پس از تکمیل قرارداد مذکور، قراردادی دیگر جهت حذف امضا میان طرفین منعقد گردد. در هر دو حال نکستل خسارات ناشی از حذف امضا را برآورد کرده و بر مبلغی با صاحبان پروژه به توافق می‌رسد.

توجه داشته باشید که در معمول مواقع نیازی به حذف امضای نکستل از پروژه نیست زیرا که نه خدشه‌ای به حرفه‌ای بودن پروژه وارد می‌کند (همانطور که مثلا مارک یک کیف خدشه‌ای به آن نمی‌زند) و نه تجربه کاربری را دچار آسیبی می‌نماید بلکه نشانه زحمت و دقت پیمانکار در پروژه و حسن توجه صاحبان پروژه به آن است.

سوالی دارید؟

اگر درباره محتوای این صفحه یا هر چیز دیگه‌ای سوالی دارید خوشحال می‌شیم جواب بدیم :)